Jdi na obsah Jdi na menu
 


Duchovní aspekt makrobiotiky

1. 6. 2015

Makrobiotika a její duchovní aspekt.

To co dělá makrobiotickou filosofii výjimečnou, je její nepopiratelný účinek na energetické pole člověka.  Makrobiotika tedy nejen uzdravuje nemocné, ale vnáší do života každého, kdo se jejími principy řídí vnitřní klid a harmonii.

 Z duchovního pohledu je dnešní doba velmi významným mezníkem a to nejen pro tuto planetu a její obyvatele, ale pro celkové uspořádání vesmíru. Většina duchovně hledajících si to uvědomuje nejen ve svých meditacích, ale i v každodenním životě. Proto je důležité, aby naše hmotná těla byla energeticky otevřená a čistá přijmout a rozeznat všechny signály, které k nám přicházejí. Každodenní meditace a usměrňování mysli je samozřejmostí, ale nelze sedět hodiny denně v meditaci a připravit se tak o dar života, který nám byl dán. Zrodili jsme se v těle, abychom touto velkolepou transformací prošli jako duchovně - tělesné bytosti, které tvoří a radují se ze života. Je však důležité aby energetická soustava hmotného těla (meridiány, čakry, nádí, aurická těla) byla průchozí a mohla přijmout energie a informace Nového věku. To znamená, že vše co do těla dáváme jako energii, tedy stravu, v jakých energiích naše těla přebývají, tedy prostředí má na náš duchovní rozvoj velmi významný vliv. S uvědoměním si všech těchto souvislostí dochází k pochopení, že jsme součástí celku, krásného a magického, že tato planeta je také živá bytost jako my sami a že celý vesmír se nachází v nás.

Makrobiotika dává tělu vyváženou energii a ve správném množství. Nezahlcuje energetický systém odpadem, hleny a zmatkem. Například cukr je droga, která udržuje lidskou bytost ve stavu zmatení a duševní nevyváženosti. Mléčné výrobky vytvářejí v těle hlen, který ucpe jakýkoliv energetický kanálek. Lidstvo je tím udržováno v permanentní duchovní slepotě. Naše instinkty jsou omámeny a Láska vesmíru je nám skryta.

Strava je stejně důležitá jako meditace neboť jedno bez druhého je pouhou polovinou celku. Makrobiotická filosofie je vlastně duchovní stravovací systém, který v současné době pomáhá lidské bytosti zvládnout nápor doby transformace.