Jdi na obsah Jdi na menu
 


Symbol velikonoc

 

 

 

Symbol Velikonocradost.jpg
 
Jako každé náboženství i křesťanství přináší člověku vhledy o jeho duchovnosti. Někdy skrytě jindy zcela otevřeně. Bohužel ne vždy je člověk připraven rozkrýt tato poznání. Navíc jsme svázáni předsudky a strachem a vylijeme vaničku i s dítětem.
 
Ježíš, stejně jako Buddha nebo další Avataři, rozvinul duchovní potenciál člověka. Jednotu Vědomí nazval Bohem a svým příběhem ukázal, kdo jsme a jaké vnitřní dary jsou v nás skryty. Nastala doba, kdy máme všichni možnost tyto dary v sobě objevit a rozvinout a stát se tou duchovní bytostí, jakou byl Ježíš z Nazaretu.
 
Nejsem křesťanem, ale jsem věřící. Věřím v dobro a lásku vesmíru a proto jsou pro mne Velikonoce posvátným časem meditace a uvědomění.
Ukřižování Krista je symbol ukřižování hmotné existence, která projde transformací a opět povstane v jiné formě.
 
Otevřel se horní čakrový systém člověka a s ním i Kristovy schopnosti. V deváté čakře se rozvine schopnost činit zázraky. V desáté nás všeobjímající Láska dovede k energiím ovládnutí hmoty, našeho těla a tím i možnosti vzestupu (ascending) neboli nanebevzetí. Ježíš měl horní čakrový systém zcela otevřen aby člověk, v době vesmírných změn mohl snadněji následovat signály svého potenciálu. Každý z nás je Ježíšem nebo Buddhou. Všichni jsme bytostmi stejného celku, stejné energie a všichni máme nekonečně mnoho možností jak využít své božské podstaty.
 
Energie Velikonoc nám toto vše sděluje. V předvelikonočních meditacích máme možnost prožít to, kdo jsme a ukřižovat vše co nám brání rozvinout svůj duchovní potenciál ..…