Jdi na obsah Jdi na menu
 


Význam Vánoc

19. 12. 2010

Význam Vánoc

Náboženství západu je bezesporu křesťanství. Mnozí z nás jsou ke křesťanství otočeni zády, neboť je historicky spojeno s utrpením, pokrytectvím a utlačováním. Bohužel, díky tomuto obrazu, který byl vytvořen člověkem mocechtivím a pyšným se nová doba zbavila krásného symbolu a vzoru, kterým Ježíš z Nazaretu určitě byl a stále je.
Jeho světelná duše se vtělila do člověka, aby posunula lidskou rasu vpřed. Stal se Avatarem západu. V jeho příběhu je vetkán potenciál duchovního, člověka, který pochopil, že Bůh je vlastně řád Vesmíru, Pravda, Vědomí, Láska. Bůh není nic a nikdo kdo hodnotí naše činy a má moc nad naším životem. Bůh je ta magická síla v nás, která nás vede k rozvinutí našeho vnitřního duchovního bohatství.
Vánoce jsou narozeniny Ježíše. V nejtemnější roční době se zrodí Světelná duše. S jeho narozeninami se každoročně otevírá světelný koridor Lásky. Naše srdce se otevře a my máme možnost napojit se na Boha v nás, na zázraky a kouzla, na Lásku a Dobro člověka. Každé Vánoce cítíme posvátnost a tajemnou sílu toho co nás převyšuje, toho co se však nachází v nás a je naším dědictvím, jakožto nesmrtelné vesmírné bytosti.
Nechť jsou tedy Vánoce pro nás svátky plné uvědomění a radosti.
Sama jsem spíše hinduista a mým Bohem je Jednota všeho, co jest. Ctím však Avatary každého náboženství, kteří přinášejí lidstvu svobodu a Lásku.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář