Jdi na obsah Jdi na menu
 


Léto je období OHNĚ - srdce a tenkého střeva

3. 6. 2018

Léto je období  OHNĚ - srdce a tenkého střeva. 

ohen.jpg

Srdce je sídlem vášně a vzrušení, které se transformuje v soucit a radost ze života. V srdci prožíváme lásku v sobě a k sobě. Je to pumpa života a to nejen fyzického. Srdce a duchovní oblast člověka je velmi úzce spjata. Láska k sobě vzniká reciprocitně s Láskou k Bohu, k Univerzální Pravdě. Oheň srdce je ohněm touhy po poznání Vyššího řádu věcí.
 
Tenké střevo vstřebává ze stravy živiny. Je dlouhé asi 7metrů a pečlivě odděluje kvalitu od kvantity, čisté od nečistého. Nepotřebné pak pouští dál do tlustého střeva. Funkce, kterou tenké střevo zastává ve fyzické rovině, se projevuje i na rovině psychické a duchovní Emotivní nastavení člověka souvisí s funkcí tenkého střeva.
Dobré trávení v tenkém střevě signalizuje dobré trávení životních situací.
 
Výživa v létě:   
Barevnost léta by se měla odrazit i v pokrmech. Lehké blanšírování v hodně vody, listy a květy, pikniky v přírodě. Krátká úprava potravin a v létě si můžeme zařadit i syrové saláty a zeleninu.
Kukuřice je také plodinou léta, stejně jako obiloviny, které v letních měsících dozrávají, a nastává jejich sklizeň. 
K elementu ohně náleží hořká chuť. Červená barva má na orgány ohně vliv energetický.
Všeobecně tedy platí, že v létě organismus ochlazujeme. Ne však zmrzlinou nebo ledovým čajem, ale saláty, ovocem a správným pitným režimem. Pijeme vlažné čaje z čerstvých bylin jako je meduňka a máta. Vodu nechlazenou a bez šťáv.  
 
EXTRAKT Z GREPOVÉHO JÁDRA

grepove-jadro_i.jpg

 
(od Nobilis Tilia - na prodejně):
Hořký výtažek z grepového jádra je velmi účinným přírodním antimykotikem. Jeho hořkost povzbuzuje čchi srdce a jeho účinky pomáhají střevu se zbavit plísní. Je ochlazující a proto je vhodné ho zařadit do stravovacího systému právě v létě.
POUŽITÍ: 2-3 kapky výtažku do 2dl vody. Vypít nejlépe večer, 2 – 3 krát v týdnu. Může mít lehce projímavý účinek.
NEUŽÍVAT NEŘEDĚNÉ!! VELMI SILNÝ KONCENTRÁT.
 
Typ: Zředěný výtažek z grepového jádra lze použít i na dezinfekci prádla do pračky nebo na kytičky, které mají tendenci chytat plísně.

 

 

cesminabio.jpg

ENERGETICKÉ ČIŠTĚNÍ SRDEČNÍ ČAKRY: 
Bachova květová terapie
Cesmína ostrolistá – Holly 
(na prodejně), 4kapky pod jazyk 1-2krát denně.
 
BioBachovky jsou vhodné k pročištění emočních usazenin a energetických bloků v těle hmotném, astrálním i mentálním. Naše srdeční čakra je často zanešena prožitky žalu a zklamání z minulosti, což nám brání prožívat radost ze života a lásku čistě a beze strachu z opětovné ztráty. Cesmína ostrolistá léčí a vyplavuje tyto usazeniny nejen z minulosti tohoto života, ale i životů minulých.
V současné době je třeba zcela pročistit naše karmické zatížení a zbavit se bloků minulosti.
V tomto roce by měla být naše energie zcela namířena k vizím budoucnosti jakožto prožitku přítomného okamžiku.